ana sayfa kurumsal lng basın odası insan kaynakları iletişim english site
   
  Kurum Profili
 
2005 yılında, doğalgaz piyasasında toptan satış faaliyetlerinde bulunmak ve enerji gereksinimini farklı ürün ve hizmetlerle karşılamak amacıyla kurulan ORCAN, sıvılaştırılmış doğalgazın (LNG) toptan satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.
   
Enerji sektöründe faaliyet gösteren CAN Şirketler grubunun bir üyesi olan ORCAN, grubun bilgi birikimi, tecrübesi ve teknik donanımını kullanarak orta ve uzun vadede maliyet avantajı sağlayan düşük emisyon oranı ile çevre dostu olan LNG’yi ulusal iletim şebekesi veya şehir içi dağıtım sistemi üzerinden boru hattı ile doğalgazın henüz ulaşmadığı yerlere götürerek doğalgazın kullanılmasını sağlamaktadır.
   
Kurulduğu yıldan bu yana müşteri ihtiyaçlarının çözümünde ayrıcalık sunabilmek için grup bünyesinde bulunan EPDK Yapım ve Hizmet Sertifikalı Mühendislik firması ile bütün montaj (LNG sistemi, Doğalgaz tesisatı, ve yakıcı) ve taahhüt işlerini yapmakta ve yine bünyesindeki EPDK iletim lisanslı firmasının tanker filosu ile, Türkiye'nin her yerine eksiksiz ve güvenli ikmali uydu takibi ile SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) kuralları çerçevesinde sağlamaktadır.
 
Doğalgaz'ın -162 0C’ye kadar soğutularak hacmi 600 kat küçültülmüş hali olan LNG, doğalgazın kullanım yerlerine Kriyojenik transport tankları ve ekipmanları vasıtası ile taşınmakta ve ORCAN tarafından müşteriye tahsis edilen kriyojenik depolama tanklarına LNG ikmali yapılarak kullanıma sunulmaktadır.
   
ORCAN, ayrıcalıklı hizmet sunmayı, her zaman ilk tercih sırasında olmayı, karın ve kazancın insan ve çevre bilinci ile yüksek teknolojiyi kullanarak geleceğini, prensip olarak kabul etmiş, bu uğurda gerekli AR-GE çalışmalarını yatırıma dönüştürmüştür.
   
ORCAN, kararlılıkla yürüttüğü kalite politikasını, müşteri ve personel eğitimini de ilke edinerek, genel iş prensiplerinden ödün vermeden yürütmeyi, bilinçli,disiplinli ve titiz çalışanları ile güvenli hizmetler sunmayı hedeflemektedir.
   
destek
 
can grup
© Copyright - 2015 |Tüm hakları saklıdır | ORCAN Doğalgaz Toptan Satış ve Dağıtım A.Ş.
  EPDK BOTAŞ  
Ana Sayfa | Kurumsal | LNG | Basın Odası | İletişim